renault shahpary شاه پری نماینده رسمی نگین خودرو گارانتی رنو خدمات پس از فروش رنو

داستر

داستر یک خودروی SUV کامپکت است که به صورت مشترک توسط رنوی فرانسه و زیرمجموعه رومانیایی آن یعنی داچیا از سال ۲۰۱۰ در حال تولید است. این محصول در بازار برخی کشورها مانند هند، ایران قزاقستان، روسیه، مکزیک، مصر، آفریقای جنوبی، اوکراین، امارت عربی متحده و در امریکای شمالی با نام رنو داستر عرضه می شود. همچنین این خودرو در روسیه و هند با نام نیسان ترانو (Nissan Terrano ) هم شناخته می شود.

داچیا برای اولین بار و به صورت رسمی در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از داستر رونمایی کرد؛ این خودرو سومین محصول این شرکت بعد از ساندرو است که بر اساس پلتفرم لوگان ساخته شده است.

در سال ۲۰۱۴، ۴۰ درصد فروش جهانی داستر با برند داجیا و ۶۰ درصد هم با برند رنو بوده است. همچنین درصد اندکی نیز با برند نیسان ترانو در روسیه و هند به فروش رسیده است. همچنین در پایان سال ۲۰۱۵ مدل پیکاپ چهار در دو کابین از داستر با نام رنو داستر اروک (Renault Duster Oroch ) در بازار امریکا شمالی عرضه شد.

داستر در ابتدا در مسابقات سرعت روی سطح یخی در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۹ معرفی شد. نسخه تولیدی این خودرو ۸ دسامبر ۲۰۰۹ به رسانه ها معرفی و سپس در مارس سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد.

این خودرو که بر اساس پلتفرم B0 ساخته شده بود ۴.۳۱ متر طول، ۱.۸۲ متر عرض و ۲۱۰ میلیمتر ارتفاع داشت. قسمت بار داستر ۴۷۵ لیتر فضا داشت که در صورت خواباندن صندلی های عقب این فضا به ۱۶۰۰ لیتر اافزایش می یافت. این خودرو به صورت تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل عرضه می شد. نسخه دو دیفرانسل یا 4WD از سیستم چرخ های متحرک نیسان بهره می برد که به راننده اجازه می داد سه حالت مختلف رانندگی را انتخاب کند:

  • حالت Auto ، که در این حالت و در صورتی که چرخ های جلو دچار لغزش می شدند چرخ های عقب به صورت خودکار درگیر می شدند.
  • حالت Lock ، که در این حالت ۵۰ درصد از گشتاور تولیدی به محور عقب خودرو منتقل می شد.
  • حالت 2WD، که در این حالت انتقال قدرت تنها به چرخ های جلو منتقل و بیشتر بهره وری از نظر مصرف سوخت را داراست.

در سپتامبر سال ۲۰۱۳ نسخه فیس لیفت شده داچیا داستر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش درآمد. طراحی خارجی خودرو تغییرات مهمی داشت؛ به طول مثال در قسمت چراغ ها مجدداً طراحی شده و جلو پنجره کرومی روی خودرو نصب شده بود. همچنین علاوه بر تغییرات جزیی عقب خودرو، باربندهای سقف باز طراحی شده بودند و از رینگ های ۱۶ اینچی در این خودرو استفاده شده بود. داخل خودرو نیز از نظر طراحی و امکانات دچار تغییراتی شده بود.

رنو داستر از سیستم ترمز ضد قفل ( ABS ) بوش و سیستم توزیع نیروی ترمز ( EBD ) و دستیار اضطراری ترمز ( EBA ) بهره می برد. این خودرو همچنین دارای سیستم کنترل پایدار الکترونیکی ( ESC )، در برخی مدل ها است. داستر به صورت استاندارد با دو کیسه هوا (بسته به بازار عرضه شده) و کمربند سه نقطه ای عرضه شده است. در برخی نسخه های رنو داستر دو کیسه هوای جانبی برای محافظت از سر و قفسه سینه در تصادفات از بغل تعبیه شده است.


رنو داستر در سایت های تولیدی کوریتیبا در برزیل برای توزیع در کشورهای برزیل، آرژانتین، شیلی، در سایت سوفاسا در کلمبیا برای توزیع در کشورهای مکزیک و اکوادور و در سایت آوتوفراموس در کشور روسیه تولید می شود. همچنین در ژوئن سال ۲۰۱۵ نسخه به روز شده ای از رنو داستر با بهبودهایی در موتور و برخی امکانات آن در کشور روسیه معرفی شد. به علاوه اینکه داستر تحت برند داچیا از سال ۲۰۱۲ در بازار بریتانیا نیز عرضه شد.


ایمنی رنو داستر

رنو داستر دارای کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو خودرو است. همچنین رنو داستر از سیستم ترمز ضد قفل (ABS) و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) ، سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)، قفل مرکزی، کمربند ایمنی سه نقطه‌ای عقب، هشدار دهنده باز بودن کمربند ایمنی راننده و سرنشین جلو و قلاب های ISOFIX برای نصب صندلی کودک، سیستم کنترل پایداری ESP و کنترل هرزگردی بهره می برد.