مجله بریتانیایی تاپ گیر شبکه بی بی سی خودروی آلپاین A110 را به عنوان خودروی اسپورت سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد. این موفقیت زمانی جذاب‌تر می‌شود که بدانیم آلپاین در ماه اکتبر در مسابقه هفته سرعت همین مجله عنوان "Performance Car of the Year" را از آن خود کرد.

آلپاین توانست این عنوان را از میان برترین خودروهای سال ۲۰۱۸ که توسط مجله تاپ گیر مورد آزمایش قرار گرفته بودند به دست آورد.

آلپاین A110

چارلی ترنر، سردبیر مجله تاپ گیر بی بی سی درباره آلپاین A110 می‌گوید: " این خودرو از جنبه طراحی ظاهری گرفته تا عملکرد رانندگی با آن نتایجی داشت که در تعداد خیلی محدودی از خودروهای امسال مشاهده کردیم. ما از تعادل و پایداری این خودرو شگفت زده شده‌ایم، دقت و ظرافت آن را تحسین می‌کنیم و از طراحی و مهندسی آن قدردانی می‌کنیم. این خودرو یک پیروزی بزرگ برای سرگرمی در برابر سرعت و مهندسی در برابر نیروهای بی رحم است."

بازگشت زیبای خفته

سباستین ارفلین، مدیر اجرایی آلپاین نیز در این مورد می‌گوید: "کسب جایزه خودروی اسپورت سال از مجله تاپ گیر بی بی سی فوق العاده است. تماشای اشتیاق و علاقه تیم تحریریه این مجله به آلپاین A110 برای ما هیجان انگیز است. این موضوع نشان می‌دهد که خودروی که ما ساخته‌ایم و برای مشتریان ما لذت بخش بوده است دقیقاً همان مسیری را که در زمان شروع به طراحی برای آن ترسیم کرده بودیم را طی کرده است."

آلپاین A110

برند آلپاین با هدف ساخت خودروهای اسپورت دو نفره با تمرکز بر عملکرد آنها و طراحی برگرفته از مدل‌های مشهور آلپاین در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ احیا شد. آلپاین A110 نتیجه این اقدام است و از نسخه پریمیر آن تنها ۱۹۵۵ دستگاه ساخته شد. تمام این خودروها ظرف مدت ۵ روز به فروش رسید. آلپاین A110 اکنون در دو تریم پیور (Pure) و لجند (Legend) در دسترس است.