چرا خودرو دست دوم بخریم ؟ (h2)

  • جلوگیری از افت قیمت خودرو نو با خرید خودرو دست دوم  (h3)

اصلی ترین دلیلی که طرفداران خرید خودروهای دست دوم دارند؛ جلوگیری از ضرری است که در هنگام فروش خودرو نو با آن مواجه می شوند. خودرو نو دقیقا پس از کارکردهای اولیه در خودروهای ارزان و پس از اولین استارت در خودروهای لوکس؛ مواجه با افت قیمت می شود. هر چه قیمت خودرو بیشتر باشد؛ در نتیجه افت قیمت بیشتری را نیز متحمل خواهد شد. زمانی که شما خودرو دست دوم خریداری می کنید، هزینه­ی این افت قیمت بر عهده­ی فروشنده خواهد بود. ضمنا فراموش نکنید یک خودرو نو با ریسک تصادف بالا در شهر تهران به سرعت و پس از اولین تصادف حتی اگر خیلی هم شدید نباشد، افت قیمت بالائی را تجربه می کند. جمع بندی همین چند مثال ساده به ما می گوید؛ استدلال طرفداران خرید خودرو دست دوم از منظر اقتصادی می تواند کاملا درست باشد.

  • خرید سخت تر، فروش آسان تر  (h3)

انتخاب خودرو دست دوم سلامت، اصلا کار آسانی نیست. موارد بسیاری را باید مورد توجه قرار داد؛ اصلا به همین دلیل ما برای شما مقالاتی در این باره آماده کرده ایم. خرید خودرو دست دوم نیازمند تبحر در انتخاب و چانه زنی، شناخت بازار خودرو و همچنین آشنائی به امور فنی آن است که در صورتیکه این مهارت را ندارید میتوانید از یک کارشناس خبره کمک بگیرید. اگر هر کدام از این ویژگی هاه را نداشته باشید، احتمال این وجود دارد که خودروی به قیمت و یا سلامتی خریداری نکنید. اما در نقطه ی مقابل، فروش خودرو دست دوم کار بسیار آسانی است. اپلیکیشن های مختلف خرید و فروش خودرو می توانند به شما در شناخت بازار و قیمت گذاری کمک کرده و همچنین، تعداد قابل قبولی مشتری دست به نقد برای شما فراهم کنند. نکته مثبت دیگر همان موضوع افت قیمتی است که برای شما توضیح دادیم، در صورتی که بخواهید خودرو دست دوم خود را بفروشید با افت قیمت به مراتب کمتری از یک خودرو صفر مواجه می شوید.


  • انتخاب های بیشتر  (h3)

زمانی که تصمیم بگیرید به جای خرید یک خودرو صفر، خودروئی کارکرده خریداری نمائید، دایره انتخاب شما بسیار گسترده تر می شود و ممکن است بتوانید به جای یک خودرو داخلی بی کیفیت، خودرو خارجی با کیفیت اما چند مدل قدیمی تر را خریداری کنید. البته فراموش نکنید، خودروهای خارجی طبیعتا هزینه نگهداری بیشتری دارند.


اگر قصد دارید یک خودرو دست دوم بخرید، به شما توصیه می کنیم پیش از هر چیز تصمیم خود را قطعی کنید؛ رضایت شما از خودروئی که می خرید و احساسی که از سواری آن دارید، مهمترین فاکتور در انتخاب خودرو است. پس پیش از هر چیز خودروئی را بخرید که در اصطلاح به دل شما نشسته باشد.

در انتها و برای یادآوری توصیه می کنیم، در هنگام معامله خودرو دست دوم با دقت تمامی اسناد را بررسی و تحویل بگیرید. در هنگام معامله تمامی اصول ایمنی و همچنین قانونی را رعایت کنید تا خدای ناکرده دچار مشکلاتی نشوید که جبران آنها سخت باشد.

در وب سایت نمایندگی رسمی نگین خودرو - رنو ، شاه پری ( عاملیت 413 ) تلاش داریم تا شما را با اطلاعات مفیدی در رابطه با دنیای خودرو و به ویژه بازار خودرو ایران آشنا نماییم. به همین دلیل در چند پرونده­ی مجزا در رابطه با انواع روش های خرید خودرو نو و خرید خودرو دست دوم مطالبی را برای شما جمع آوری کرده ایم. اگر قصد خرید و یا تعویض خودروی خود را دارید، مطالعه این مقالات خالی از لطف نیست. ضمنا در وب سایت ما مقالات جالبی در رابطه با مقایسه­ی انواع خودروهای بازار روز ایران وجود دارد که برای علاقه مندان دنیای خودرو بسیار جذاب است.