چندی پیش بود که تیری بولور (به انگلیسی Thierry Bollore) به عنوان مدیرعامل گروه خودروسازی رنو فرانسه جایگزین کارلوس گون شد. بولور پیش از انتصاب در این سمت به عنوان مدیر ارشد اجرایی در این شرکت مشغول به کار بود و با اوضاع و احوال رنو آشنایی دارد. وی دارای تجارب زیادی در صنعت فرانسه است که می تواند تاثیر فراوانی به وی در سمت مدیریت رنو داشته باشد.

بولور متولد سال 1963 و دارای مدرک مدیریت ارشد کسب‌ و کار (MBA) از دانشگاه دوفین پاریس (Paris Dauphine University) است. وی دوران حرفه ای خود را در سال 1990 و در شرکت میشلن به عنوان مدیر فروشگاه تایر خودروهای سنگین آغاز کرد. بولور سه سال بعد به عنوان مدیر فرایند و کنترل کیفیت جهانی این شرکت مشغول به کار شد و در سال 1997 نیز به عنوان مشاور صنعتی کارخانه تایر خودروهای شخصی میشلن عازم ژاپن شد. وی همچنین مدتی به عنوان مدیر تولید خودروهای سنگین و پس از آن نیز به عنوان مدیر اجرایی صنایع هوایی و سنگین این شرکت منصوب شد.

تیری بولور

با فرا رسیدن سال 2002 تیری بولور به جایگاه نایب رئیس جهانی صنایع هوایی میشلن انتخاب شد. وی سه سال بعد به عنوان نایب رئیس آسیای بخش تولید سیستم هایی اگزوز شرکت فارسیا (Faurecia) و سپس به سمت نایب رئیس جهانی بازاریابی، تحقیق و توسعه، برنامه، استراتژی و گسترش کسب و کار این شرکت دست پیدا کرد. فارسیا یک شرکت فرانسوی تولید کننده قطعات خودرو است که قطعاتی مانند صندلی، سیستم اگزوز، قطعات تزئینی داخل خودرو مانند داشبورد، کنسول، پنل های در و ... را تولید می کند. شرکت های خودروساز زیادی همانند گروه فولکس واگن، پژو- سیتروئن، رنو، فورد، جنرال موتورز، بی ام و، تویوتا و ... از مشتریان محصولات این شرکت هستند.

بولور پس از کسب چنین تجربیات ارزشمندی در سپتامبر سال 2012 به گروه رنو پیوست و در اکتبر همان سال به عنوان نایب رئیس ارشد اجرایی تولید و زنجیره تامین این شرکت منصوب شد. وی در سال 2013 به عنوان مدیر ارشد رقابت و در 19 فوریه 2018 به سمت مدیر ارشد اجرایی گروه رنو برگزیده شد. وی همچنین چند ماه بعد به عنوان جانشین مدیر عامل نیز معرفی گردید.

تیری بولور نقشی اساسی در ارائه قسمت های کلیدی برنامه راهبردی " Drive the Future" داشته است. وی یکی از کسانی بود که از منافع شرکت رنو در برابر اتهامات به این شرکت درباره آلودگی خودروهای دیزلی دفاع کرد.

مدیرعامل گروه رنو

بولور در نهایت در 24 ژانویه سال 2019 به عنوان مدیرعامل گروه خودروسازی رنو فرانسه منصوب شد. وی در عین حال یکی از اعضای کمیته اجرایی گروه رنو و عضو هیات مدیره اجرایی اتحاد رنو- نیسان – میتسوبیشی نیز هست.

بسیاری بولور را انسانی مودب، صبور می دانند که همواره آماده است به نقطه نظرات همه گوش فرا دهد.

وزیر اقتصاد فرانسه در روز معرفی بولور به عنوان مدیر رنو گفت دولت این کشور ضمانت می دهد که این شرکت به عملکرد خوب خود به عنوان یکی از جواهرات صنعت فرانسه ادامه دهد.

همچنین کارلوس گون نیز درباره انتصاب بولور گفته بود: "بولور اکنون مسئول این است که مطمئن شود کارهای روزمره شرکت به خوبی انجام می شود. واضح است که این انتخاب به معنای مداخله کمتر من است اما در صورتی که نیاز باشد مشاوره و راهنمایی های لازم را ارائه خواهم کرد."